Zavřít

Smůla pro Wieganda v německé rally

24. 08. 2013

Kategorie: Motorsport

Trier, 24. srpna 2013 – Sepp Wiegand a Frank Christian měli při domácí rally podium na dosah, poté však postihla německou posádku smůla. V poslední rychlostní zkoušce třetího dne vyletěli z vlhké tratě a poškodili zavěšení levého zadního kola. Na start soutěže se díky pravidlům postaví i v neděli.

„Je extrémně hořké, co se stalo. Do té doby to pro nás vypadalo dobře", říká Wiegand. Dnes zajel Wiegand dvě třetí místa v klasifikaci WRC-2, celkově byl těsně čtvrtý, než jej postihla smůla osudu.

Wiegand ještě dojel s velkým časovým odstupem do cíle rychlostní zkoušky 13, do servisní zóny už se však nedostal. Vůz byl odtažen a opraven mechaniky pro nedělní start.

Stínem dnešního dne byla nehoda jednoho historického vozu, které se neúčastnilo soutěže. Při ní přišel o život jezdec a spolujezdec jednoho holandského týmu. ŠKODA vyjadřuje příbuzným hlubokou soustrast. Po tragické události byl druhý průjezd zkoušky Panzerplatte zrušen. Německá rally pokračuje v neděli podle původního plánu.