Zavřít

APRC: Šampion značky ŠKODA Kopecký ve finále sezóny v Číně na vítězném kurzu

08. 11. 2014

Kategorie: Motorsport

Longyou/Čína, 8. listopadu 2014 – Šampioni od značky ŠKODA nabrali při velkém finále sezóny Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) v Číně vítězný kurz. Tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler při „China Rally Longyou" zvládla za deště obtížné podmínky na trati a v polovině vrcholu sezóny suverénně kraluje klasifikaci. ŠKODA má titul v hodnocení značek v APRC* jistý již potřetí za sebou. Jan Kopecký je navíc prvním jezdcem v historii, který během dvou po sobě jdoucích let získal titul pro jezdce v mistrovství Evropy v rally (ERC) a v APRC*.

„Ukázalo se, jak těžké je jet rychlostní zkoušky s různými povrchy, když prší. Zvlášť na betonových silnicích to klouzalo jako na ledu. Zkušení jezdci z tohoto regionu tam měli jasnou výhodu," řekl Kopecký. „I my jsme svedli tvrdý boj s naším kolegou Gauravem Gillem. Bohužel měl Gaurav smůlu a dnešní etapu nedojel." Gaurav Gill/Glenn Macneall se při prvních pěti rychlostních zkouškách postarali o napínavý souboj s dvojicí Kopecký/Dresler. Pak ale Gill najel na kámen a poškodil si zavěšení.

„Doufám, že se mechanikům podaří škody opravit a budu se do rally moci vrátit. Bohužel svůj cíl rally vyhrát musím odepsat," komentoval Gill. I přes tento nezdar ukázala Fabia Super 2000 na tomto pro značku celosvětově nejdůležitějším trhu opět své špičkové kvality: na všech dosavadních sedmi rychlostních zkouškách na betonu a šotolině byla tato špičková čtyřkolka z Mladé Boleslavi tím nejrychlejším vozem. „Doufám, že se nám podařilo potěšit početné fanoušky. A to bychom chtěli udělat i během finálového dne na nejdůležitějším trhu značky ŠKODA," dodává Kopecký.

Cílem týmu ŠKODA MRF s tovární podporou je být při šestém podniku sezóny na špici. Dosud tým zaznamenal pět úspěchů v pěti soutěžích APRC v roce 2014 - Kopecký vyhrál třikrát, sesazený obhájce titulu Gill zaznamenal dvě vítězství. Od dalšího vítězství dělí dvojici Kopecký/Dresler ještě 124,48 kilometrů. Právě tato vzdálenost je na programu finálového dne rally.

* Podmíněno potvrzením FIA.

Číslo pro „China Rally Longyou": 114,17

114,17 – tolik kilometrů již úspěšně absolvovala posádka ŠKODA Kopecký/Dresler . Na pěti z dosavadních sedmi rychlostních zkoušek zajeli Češi s vozem Fabia Super 2000 nejlepší čas, dvakrát byli v čele jejich kolegové Gill/Macneall.

Kalendář APRC 2014:

11.-13. dubna: Rally of Whangarei – Nový Zéland
16.-18. května: Rallye de Nouvelle Caledonie – Nová Kaledonie
20.-22. června: Rally Queensland – Austrálie
15.-17. srpna: Malaysian Rally – Malajsie
26.-28. září: Rally Hokkaido – Japonsko
7.-9. listopadu: China Rally – Čína

detail

Podobné články

Copyright 2013, ŠkodaPortál.cz

info@skodaportal.cz